Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2018, 12:36

Slovenský pivovar sa dočká investície za viac ako štyri milióny

Zhruba polovicu z ohlásenej investície v pivovare Šariš spoločnosť vynaloží na novú linku na plnenie piva do plechoviek.

Slovenský pivovar sa dočká investície za viac ako štyri milióny
Zdroj: Pixabay

Spoločnosť Plzeňský Prazdroj Slovensko z japonskej skupiny Asahi investuje 4,4 milióna eur do rozšírenia výroby a do modernizácie svojho pivovaru na východnom Slovenskom, v ktorom okrem českých značiek pív varí tiež ochutené varianty českej značky nealkoholického piva Birell.

Novinárom to dnes povedal generálny riaditeľ Plzeňského Prazdroja Grant Liversage.

Zhruba polovicu z ohlásenej investície v pivovare Šariš spoločnosť vynaloží na novú linku na plnenie piva do plechoviek. Jej kapacita stúpne o tretinu, teda o 22 tisíc hektolitrov mesačne.

Nová linka bude inštalovaná začiatkom budúceho roka a v plnej prevádzke bude na konci februára 2019.

Vyrobené pivo bude určené pre slovenský a maďarský trh. Podľa Liversageho záujem spotrebiteľov o pivo v plechovkách je na Slovensku z hľadiska podielu predaja vyššie ako v Českej republike.

Plzeňský Prazdroj Slovensko, ktorý je dvojkou na slovenskom trhu s pivom, vlani zvýšil predaj piva v krajine pod Tatrami o takmer päť percent na viac ako 1,5 milióna hektolitrov.

Väčšinu z tohto objemu tvorili české značky koncernu. Vo svojom slovenskom pivovare okrem piva Birell skupina varí slovenské značky Šariš, Topvar a Smädný Mních.

Do skupiny Asahi patrí tiež najväčší výrobca piva v Česku Plzeňský Prazdroj, ktorý tento rok v júli ohlásil investíciu 580 miliónov korún do stavby linky na plnenie plechoviek v Nošoviciach na Frýdecko-Místecku.

Okrem toho vynaložil 280 miliónov korún do rozšírenia výroby piva Pilsner Urquell.

Ako rýchlo vychladiť pivo? Dokážeme to za 2 minúty! Viac vo videu

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.