Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 00:00

Kažimírov plán vynesie štátu vyše 60 miliónov eur

Od budúceho roka sa k nám vrátia zahraničné stávkové weby. Slovenské spoločnosti upozorňujú na nerovnaké podmienky.

Kažimírov plán vynesie štátu vyše 60 miliónov eur
Zdroj: TASR

Vyhýbanie sa daniam vďaka sídlu v zahraničí je na Slovensku pre internetové portály čoraz ťažšie. Od tohto januára patríme k prvým krajinám z Európskej únie, ktoré majú pravidlá na ich zdanenie. Ak ich sprostredkovateľské portály ako booking či Trivago nesplnia dobrovoľne, nastupuje Finančná správa. No kým týmto webom ministerstvo venuje veľkú pozornosť, iné necháva bez povšimnutia. Ide o online stávkové spoločnosti, ktoré už od budúceho roka budú môcť opäť pôsobiť na slovenskom trhu.


Blokácia slovenským firmám nepomohla
Upozorňuje na to Asociácia stávkových spoločností. „Štát musí zabezpečiť, aby všetky pravidlá týkajúce sa odvodov z hazardných hier a daní z príjmu boli nastavené rovnako pre súčasných prevádzkovateľov, ako aj budúcich prevádzkovateľov,“ uviedol prezident asociácie Peter Papanek. Zahraničné stávkové portály boli minulý rok v lete zakázané, keďže na Slovensku pôsobili bez licencie. V nasledujúcich mesiacoch mali ukončiť svoju činnosť, v inom prípade Finančná správa pristúpila k blokovaniu ich IP adries či bankových transakcií. Na čiernu listinu sa tak dostalo zatiaľ

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.