Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 00:00

Pivovar Šariš nestíha. Buduje novú linku

Peniaze budú vložené do nových liniek potrebných na rozšírenie kapacity výroby.

Pivovar Šariš nestíha. Buduje novú linku

Pivovar vo Veľkom Šariši už nestíha vyrábať. Minimálne pivo v plechovkách, ktoré sa teší čoraz väčšej obľube a na celkovom množstve predaných pív sa plechovky podieľajú približne 50 percentami. Plzeňský Prazdroj sa preto rozhodol do závodu investovať približne 2,1 milióna eur, aby dokázal stáčanie obľúbeného alkoholického nápoja Slovákov o jednu tretinu urýchliť. Pri zvýšenej kapacite tak továreň na východe ročne vyrobí približne 792-tisíc hektolitrov piva v plechovkách. Vlani sa na Slovensku vyrobilo približne 1,9 milióna hektolitrov piva.


V prevádzke už na jar
Súčasná vyťaženosť linky je na úrovni 90 percent a stále narastá. Plán kapacity na rok 2019 odhaduje 95-percentnú vyťaženosť. „Na základe našich predpokladov by sme už v roku 2019 neboli schopní pokryť dopyt po tomto type obalov, preto je investícia do novej plechovkovej linky nevyhnutnosťou,“ povedal pre HN Grant Liversage, generálny riaditeľ Plzeňského Prazdroja. Vďaka investícii sa zvýši kapacita linky o tretinu a dosiahne výrobu 22-tisíc hektolitrov mesačne. Na plechovkovej linke sa budú plniť obaly Šariš, Topvar, Smädný Mních a nealkoholického Birellu. Prípravné práce sa majú začať už na jeseň tohto roka.

Inštalácia novej linky má prebehnúť v januári 2019 a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.