Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 00:00

Revolúcia na železnici v Bratislave má meškanie

Štúdia realizovateľnosti posudzuje aj novú zastávku na Einsteinovej ulici v Petržalke.

Revolúcia na železnici v Bratislave má meškanie
Zdroj: Marek Kmeť

Budúcnosť hlavného mesta je na koľajach. Túto vetu počúvajú nielen obyvatelia Bratislavy od komunálnych aj vládnych politikov už roky. O zámere posilniť železničnú dopravu hovoria aj desiatky dokumentov, analýz a rozličných štúdií. Na kľúčovú štúdiu, takzvaný Uzol Bratislava, si Železnice počkajú v tom najlepšom prípade o rok a pol dlhšie, ako plánovali. Zhotoviteľ štúdie tvrdí, že za meškanie môže byrokracia.

Sedem nových zastávok
O vlakoch sa uvažuje v kontexte integrovanej dopravy, a preto je zámerom Železníc čo najviac zhustiť sieť zastávok. Štúdia realizovateľnosti Uzla Bratislava ráta so zriadením prinajmenšom siedmich nových zastávok alebo staníc – na Patrónke, Mladej Garde, Lamačskej bráne, v Ružinove, na Trnávke, vo Vrakuni a pri letisku. K čiastkovým plánom s jednotlivými zastávkami sa ŽSR zatiaľ odmietajú vyjadriť s tým, že budúcnosť všetkých existujúcich aj budú

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.