Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2018, 00:00

Nový obchvat spustí ďalšiu vlnu obmedzení

Výstavba obchvatu Bratislavy sa dotkne najmä dopravy v širšom centre mesta. Zhotoviteľ bude preto stavať po etapách.

Nový obchvat spustí ďalšiu vlnu obmedzení
Zdroj: TASR/Marko Erd

Šesťdesiat kilometrov nových diaľnic a rýchlostných ciest. Výstavba nového obchvatu Bratislavy je jedným z dôvodov, pre ktorý budú musieť vodiči pretrpieť niekoľkoročné dopravné obmedzenia. Po uzáverách na Prievoze, menších komplikáciách na Seneckej ceste a v Rusovciach predstavil koncesionár projektu harmonogram ďalších prác.


Vyťažený Prievoz
Presne 14 nových križovatiek, 122 mostných objektov a dva viadukty vyrastú v rámci nultého obchvatu hlavného mesta. Stavať sa má všetko naraz. Koncesionár je však presvedčený, že dosahy na plynulosť dopravy budú minimálne.


Na jeseň tohto roka plánuje teda zintenzívniť najmä práce na frekventovanej križovatke Prievoz v Bratislave. „Úpravu križovatky sme rozdelili do šiestich etáp, aby sme čo najmenej narušili dopravu,“ avizoval manažér dopravy projektu D4/R7 Zdeněk Krejčí. Pravdepodobne už v závere septembra uzatvoria vjazd a výjazd z diaľnice D1 na Slovnaftskú ulicu. Obchádzková trasa povedie šoférov z Prístavného mosta až na koniec Bajkalskej, kde sa majú otočiť a pokračovať na Slovnaftskú alebo naspäť do Petržalky. Zhotovovateľ bude medzitým na Slovnaftskej budovať novú križovatku. „Na výstavbe križovatky Prievoz počítame s výstavbou

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.