Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2018, 00:00

Štát chce utlmiť uhlie, dotácie zatiaľ rastú

Štát chce utlmiť uhlie, dotácie zatiaľ rastú
Zdroj: Reuters

Nová Envirostratégia si medzi svoje ciele stanovila aj to, že výroba elektriny a tepla z uhlia bude postupne utlmená. Obmedzením ťažby a spaľovania uhlia tak chce štát postupne zastaviť aj dotácie do hnedého uhlia, ktoré zaťažujú naše účty za elektrinu cez tarifu za prevádzkovanie systému. Kým sú však tieto plány v medzirezortnom pripomienkovom konaní, regulačný úrad schválil zvýšenie podpory spaľovania uhlia o 18 percent, teda približne 17,7 milióna eur. Regulačný úrad zatiaľ od začiatku septembra zvýšil jednu zo zložiek ceny elektriny. Na spaľovanie domáceho uhlia v elektrárni Nováky tak máme od septembra priplatiť o 17,7 milióna eur viac, než sa dosiaľ plánovalo. Podľa posledných informácií sa minister Žiga po stredajšom mimoriadnom valnom zhromaždení spoločnosti Slovenské elektrár

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.