Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2018, 00:00

Volkswagen mal nútené voľno. Kvôli veľkému subdodávateľovi

Načas, v potrebnom množstve a v potrebnej kvalite. To je heslo dnešného priemyslu a platí dvojnásobne v oblasti automobilovej výroby.

Volkswagen mal nútené voľno. Kvôli veľkému subdodávateľovi
Zdroj: Pavol Funtál

Jeden chýbajúci článok môže ohroziť celú výrobu. A to sa tento týždeň stalo v bratislavskom Volkswagene. „Spoločnosť Volkswagen Slovakia musela z dôvodu výpadku u dodávateľa odvolať jednu poobedňajšiu zmenu v jednom z troch výrobných segmentov,“ konštatuje hovorca automobilky Michal Ambrovič. Podľa jeho slov išlo o organizačné opatrenie, ktoré nebude mať zásadný vplyv na výrobu v bratislavskom závode.

Výpadok dobehnú
Bratislavská automobilka odmietla situáciu ďalej komunikovať. Podľa informácií HN od viacerých zdrojov priamo z výroby musela v stredu odpadnúť poobedná zmena, čím zostal stáť jeden z troch výrobných segmentov závodu. Konkrétne išlo o tú časť, kde sa vyrábajú autá kategórie New Small Family – ide o modely Volkswagen UP, Škoda CityGO a Seat Mii. Na jednej zmene pritom pracuje 300 pracovníkov, ktorí tak dostali neplánované voľno.


Podľa informácií HN mali vo výrobe chýbať prístrojové dosky montované do malých áut. Tie spoločnosti dodáva jeden z najväčších automotiv výrobcov, francúzska Faurecia. „Si

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.