Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2018, 00:00

Firmy nedostatok ľudí ignorujú

Rekordná zamestnanosť na Slovensku môže znamenať aj kolaps podnikov, hovorí v rozhovore pre HN manažér úseku produktivity a zamestnanosti spoločnosti Trexima Jozef Krabáč.

Firmy nedostatok ľudí ignorujú
Zdroj: EIA

V súčasnosti na trhu práce pozorujeme trend nedostatku ľudí, a to naprieč celým spektrom. Ako môže oddelenie HR dopomôcť k uspokojeniu firemných potrieb?
HR oddelenia sú v tomto rozmere najvýznamnejšie, pretože z výrobných faktorov je najväčší nedostatok práve po zamestnancoch. Nedostatok, ktorý sa bude v nasledujúcich rokoch len prehlbovať. Mnohé firmy sú pred dôležitým krokom generačnej výmeny a je nevyhnutné, aby HR oddelenie vypracovalo plán na zabezpečenie dostatku zamestnancov. Mnohé firmy to však stále ignorujú a do budúcnosti im hrozí prevádzkový kolaps.

Aké sú šance napríklad pre automobilový priemysel, že naplní svoje rady zamestnancami na Slovensku?
Predpokladám, že sa mu to podarí, ale nebude to „lacné“ a nebude to len z tuzemských pracovných síl. V prípade pokračovania ekonomickej expanzie bude nielen automobilový priemysel musieť ďalej zvyšovať mzdy, aby prilákal dostatok zamestnancov, čoho dôsledkom môže byť ohrozenie

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.