Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2018, 00:00

Výrobcovia hlásia zdražovanie. Od októbra si priplatíme za pivo

Zlá úroda a sociálny balíček majú svoju ďalšiu obeť. Už túto jeseň si budeme brať z pultov obchodov drahšie pivo.

Výrobcovia hlásia zdražovanie. Od októbra si priplatíme za pivo
Zdroj: Pixabay

Už od budúceho mesiaca si bude slovenský zákazník za pivo priplácať. Teda v prípade, ak bude mať v košíku niektorú zo značiek najväčších pivovarov na Slovensku. Októbrové zdražovanie potvrdil Plzeňský Prazdroj Slovensko, no rastu cien sa nevyhne ani Banskobystrický pivovar a jeho Urpiner.

Koľko stojí najdrahšie pivo na svete?

Možný rast bol pritom avizovaný už pred vyše mesiacom, keď sa hodnotila priebežná úroda jačmeňa. Toho je tento rok o takmer 40-tisíc ton menej ako vlani. Na tento dôvod v kombinácii s kvalitou chmeľu upozorňuje aj prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu Jana Shepperd. „Zvýšenie ceny práce, zvyšujúce sa ceny energií aj obalových materiálov. Všetky tieto faktory negatívne vplývajú na vstupné náklady na výrobu piva, čo sa musí premietnuť aj do jeho ceny.“

Slovákov na jeseň čakajú nielen drahšie potraviny, ale aj pivo. Nízka úroda chmeľu a zlá kvalita sladovníckeho jačmeňa, príplatky zamestnancom v rámci sociálneho balíčka a dlhodobo nízke ceny obľúbeného alkoholického nápoja Slovákov na pultoch reťazcov sú hlavné dôvody, kvôli ktorým si slovenskí zákazníci v najbližších mesiacoch priplatia za pivo vo fľašiach i v plechovkách. Potvrdil to nielen Plzeňský Prazdroj, ale aj Urpiner.


Zdr

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.