Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2018, 00:00

Konzervárov ťahá export, nie reťazce

Domáce potraviny dlhodobo čelia lacnejšej zahraničnej konkurencii. Výnimkou nie sú ani konzervy, ktorých domáci podiel v obchodoch klesol na minimum.

Konzervárov ťahá export, nie reťazce

Situácia v slovenskom konzervárenskom priemysle sa z hľadiska produkcie zlepšuje. Podľa predsedu Slovenského konzervárenského zväzu Michala Demetera zvyšuje päť slovenských konzervární každoročne svoju produkciu a darí sa im najmä v zahraničí. So slovenským trhom je to opačne – domáce produkty sú pultoch predajní v menšine. „Kapacitu zapĺňame exportom tovarov do zahraničia. Slovenský trh tvorí iba 35 až 40 percent našej výroby,“ uvádza Peter Rišňovský z rodinnej konzervárne A+Z Rišňovský, Halász, s. r. o. Jeho slová potvrdzuje aj Demeter, ktorý v prípade vyššieho dopytu zo strany zákazníkov vidí aj možnosť zvýšenia súčasných výrobných kapacít.

Rozhoduje cena a politika
Potravinársky sektor v našej krajine, konzervárenský nevynímajúc, je dlhodobo negatívne ovplyvňovaný niekoľkými faktormi. Medzi dva základné patria podľa Jany Holéciovej, hovorkyne Slovenskej

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.