Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2018, 12:06 Aktualizované dňa 13.09.2018 o 17:08

Po 20 rokoch sme sa konečne dočkali, tunel Višňové dnes kompletne prerazili

Druhá rúra bola čiastočne prerazená už od minulého štvrtka. S dokončením sa čakalo sa na ceremóniu.

Po 20 rokoch sme sa konečne dočkali, tunel Višňové dnes kompletne prerazili
Zdroj: Pavol Funtál

V tuneli Višňové sa dnes ozval posledný odstrel. Stavbári tak definitívne prerazili druhú rúru najdlhšieho slovenského tunela, a to 17 dní po prerazení tej prvej. Na čiastočne prevŕtanej čelbe sa však nepracovalo už od minulého štvrtka, pretože zhotovitelia čakali na dnešný slávnostný banícky akt. Na ceremóniu podľa informácií HN pozvali aj ministra dopravy, ten však neprišiel. Pripomenul, že stavba mešká a „vzhľadom na tento stav nie sú veľké oslavy namieste“.

O tuneli Višňové sme sa v HNtelevízii v auguste rozprávali s investičným šéfom NDS:

Zdĺhavá cesta

Tunel Višňové je najdlhšou tunelovou stavbou na Slovensku a siedmym najdlhším diaľničným tunelom v Európe. Razenie jeho prieskumnej štôlne odštartoval ešte v roku 1998 Vladimír Mečiar. Odvtedy projekt najdlhšieho slovenského tunela sprevádzalo zmätkovanie a viac ako dekáda prešľapovania na mieste.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.