Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2018, 00:00

Sklenené fľaše majú rekordnú návratnosť

Napriek rastúcej obľube plechoviek si výrobcovia nevedia vynachváliť tradičné sklenené fľaše. Šetria im náklady a sú ekologické.

Sklenené fľaše majú rekordnú návratnosť
Zdroj: Peter Mayer

Zálohovanie sklenených fliaš sa v súčasnosti môže zdať už trochu zastarané. Pre výrobcov je však tento systém mimoriadne ekonomicky výhodný. Českí pivovarníci potvrdzujú takmer stopercentnú návratnosť distribuovaných pivných fliaš. Inak tomu nie je ani u nás. Podiel plechoviek na objeme predaja síce v posledných rokoch stúpa, no podiel sklenených fliaš napriek tomu neklesá. Aspoň nie pri pive.

Výhody pre všetky strany
Podľa zistení HN sú pivovarníci vratnú fľašu schopní použiť päť- až osemkrát ročne. „Cirkulačný čas sklenenej fľaše v sezóne je 55 až 70 dní. Mimo sezóny môže tento proces trvať 100 až 210 dní,“ uvádza Jana Shepperd, prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu. Životnosť každej fľaše je však individuálna. Marcel Dian, PR manažér firmy Bricol, ktorá má na starosti predaj a výrobu sklenených fliaš, objasňuje, že niektorá fľaša sa vráti do obehu desaťkrát, niektorá 15-krát. Shepperd dodáva, že čo sa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.