Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2018, 00:00

Hokej predražuje ubytovanie v Košiciach. Ceny hotelov prudko rastú

Ubytovanie v Košiciach, kde bude o osem mesiacov hrať slovenská reprezentácia, zdraželo troj- až štvornásobne.

Hokej predražuje ubytovanie v Košiciach. Ceny hotelov prudko rastú
Zdroj: Dreamstime

Lístky na budúcoročný hokejový šampionát na Slovensku sa začnú predávať až zajtra, už teraz je však vypredaná väčšina voľného ubytovania.

Ceny vstupeniek na hokejový šampionát:

Konkrétne v Košiciach, kde bude hrať o osem mesiacov základnú skupinu slovenská reprezentácia. A miesta, ktoré zostali, rekordne zdraželi. Od apartmánov, penziónov, až po hotely.

Rekordná cena za noc počas šampionátu, ktorý bude budúci rok v máji, je aktuálne v jednom z tamojších hotelov na úrovni 586 eur. Ubytovanie, ktoré bežne stojí okolo 30 až 40 eur, počas šampionátu vzrástlo troj- až štvornásobne. Jeho ceny dosahujú od 100 do 300 eur za noc.

Beznádejne vypredané hlásia aj hotely v blízkosti Steel Arény, kde budú zápasy prebiehať. O tie sa s predstihom zaujímali najmä zahraniční hostia.

„O ubytovanie počas budúcoročných majstrovstiev bol veľký záujem už v marci a apríli. Oslovovali nás predovšetkým zahraničné cestovné kancelárie,“ uviedla Lenka Plavková, manažérka Hotela Košice, ktorý je od štadióna vzdialený menej ako tri kilometre.

Voľnú ruku majú v tomto smere vysokoškolské a stredoškolské internáty, ktoré môžu poskytovať ubytovanie aj turistom. Má to však háčik. „V uvedenom termíne sú školské internáty plne v prevádzke obsadené žiakmi stredných škôl. Stredoškolské internáty v Košiciach v tomto termíne môžu záujemcov ubytovávať v rámci svojej podnikateľskej činnosti,“ potvrdil Róbert Packaň, vedúci marketingu Košického kraja.

Nárast cien pritom už vidieť v daných termínoch aj v prípade Bratislavy, kde zas bude hrať napríklad český národný tím. Tu sú ceny v porovnaní s bežným týždňom vo vybraných hoteloch rovnako tri- až štyrikrát vyššie. Rovnako začína ubúdať voľných ubytovacích kapacít.

Na internetových platformách, ktoré zoskupujú ponuky ubytovacích zariadení v metropole východu, možno nájsť voľný apartmán pre dve dospelé osoby za 25 eur na noc. Dokonca aj počas silvestrovskej noci ich cena stúpa len mierne, začína sa na sume 35 eur.

Nájsť však ubytovanie v Košiciach za podobné cifry počas hokejových majstrovstiev sveta v období od

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.