Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2018, 00:00

Hokej predražuje ubytovanie v Košiciach. Ceny hotelov prudko rastú

Ubytovanie v Košiciach, kde bude o osem mesiacov hrať slovenská reprezentácia, zdraželo troj- až štvornásobne.

Hokej predražuje ubytovanie v Košiciach. Ceny hotelov prudko rastú
Zdroj: Dreamstime

Lístky na budúcoročný hokejový šampionát na Slovensku sa začnú predávať až zajtra, už teraz je však vypredaná väčšina voľného ubytovania.

Ceny vstupeniek na hokejový šampionát:

Konkrétne v Košiciach, kde bude hrať o osem mesiacov základnú skupinu slovenská reprezentácia. A miesta, ktoré zostali, rekordne zdraželi. Od apartmánov, penziónov, až po hotely.

Rekordná cena za noc počas šampionátu, ktorý bude budúci rok v máji, je aktuálne v jednom z tamojších hotelov na úrovni 586 eur. Ubytovanie, ktoré bežne stojí okolo 30 až 40 eur, počas šampionátu vzrástlo troj- až štvornásobne. Jeho ceny dosahujú od 100 do 300 eur za noc.

Beznádejne vypredané hlásia aj hotely v blízkosti Steel Arény, kde budú zápasy prebiehať. O tie sa s predstihom zaujímali najmä zahraniční hostia.

„O ubytovanie počas budúcoročných majstrovstiev bol veľký záujem už v marci a apríli. Oslovovali nás predovšetkým zahraničné cestovné kancelárie,“ uviedla Lenka Plavková, manažérka Hotela Košice, ktorý je od štadióna vzdialený menej ako tri kilometre.

Voľnú ruku majú v tomto smere vysokoškolské a stredoškolské internáty, ktoré môžu poskytovať ubytovanie aj turistom. Má to však háčik. „V uvedenom termíne sú školské internáty plne v prevádzke obsadené žiakmi stredných škôl. Stredoškolské internáty v Košiciach v tomto termíne môžu záujemcov ubytovávať v rámci svojej podnikateľskej činnosti,“ potvrdil Róbert Packaň, vedúci marketingu Košického kraja.

Nárast cien pritom už vidieť v daných termínoch aj v prípade Bratislavy, kde zas bude hrať napríklad český

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.