Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2018, 00:00

Obchodná ulica v Bratislave sa stala pohrebiskom známych značiek

Obchodnú ulicu v Bratislave opúšťajú známe značky. Nahrádzajú ich rýchle občerstvenia a malí predajcovia.

Obchodná ulica v Bratislave sa stala pohrebiskom známych značiek
Zdroj: Peter Mayer

Obchodná ulica v hlavnom meste bývala miestom, kde sa sústredili domáci i turisti v snahe prejsť sa medzi najzvučnejšími značkami a môcť si vyberať kvalitný tovar. Výkladná skriňa Bratislavy sa však postupne začala meniť na nepríťažlivý a vizuálne nejednotný koncept, ktorého hlavnou charakteristikou sa stali rýchlo sa meniaci nájomcovia priestorov.

Zdá sa, že lukratívny status ulice je iba dozvukom minulosti, keď si ho skutočne zaslúžila. Sofistikované značky sa postupne začali presúvať do prémiových nákupných centier, akými sú Aupark či Eurovea, alebo do retailových parkov, kde nákupy realizujú rodiny s deťmi a mladé páry. „Na Obchodnej sa realizujú primárne impulzívne drobné nákupy. Ľudia tu vyhľadávajú lekárne, kozmetiku, jedlo,“ vysvetľuje Oskar Bittner, konzultant z oddelenia prenájmu maloobchodných nehnuteľností JLL. Medzi najčastejších návštevníkov patria mladí slobodní ľudia a staršie generácie. Presun značiek do nákupných centier nie je jediným faktom, ktorý stojí za úpadkom. „Celej ulici chýba správca, ktorý by definoval stratégiu umiestňovania značiek a prenájmu jednotlivých prevádzok,“ objasňuje Bittner.


Darí sa najmä menším
Typickým druhom nájomcov sú predajcovia kebabov a záložne. „Tí môžu byť majiteľom uprednostnení kvôli podmienkam, ktoré ponúkajú, a v určitom období môžu byť najlepším riešením,“ objasňuje Katarína Paule, vedúca

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.