Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2018, 10:06 Aktualizované dňa 20.09.2018 o 10:42

Ďalší spor vo Volkswagene. Vedenie znížilo zamestnancom skupinové odmeny, hrozí odstavenie výroby

Dôvodom je fakt, že moderné odbory vedené Zoroslavom Smolinským nepodpísali s vedením firmy dohodu o konte pracovného času.

Vedenie bratislavského Volkswagenu znížilo všetkým zamestnancom skupinové odmeny o 50 percent. Dôvodom je fakt, že nepodpísali dohodu o konte pracovného času.

"Spoločnosť Volkswagen Slovakia vopred informovala vedenie moderných odborov, ako aj svojich zamestnancov, že nepodpísanie dohody o konte pracovného času bude mať vplyv na zvýšené náklady firmy, čo sa prejaví aj na znížení skupinového hodnotenia, takzvanej skupinovej odmene, na garantovanej výške 5 percent tarifnej mzdy," znie stanovisko Volkswagenu, ktoré prezentoval hovorca spoločnosti Michal Ambrovič. 

Šéf moderných odborov Zoroslav Smolinský v reakcii vyhlásil, že ak nedospejú ku konsenzu, pristúpia k tvrdším krokom, ktoré môžu viesť k protestom alebo k odstaveniu výrobu. 

Podľa Ambroviča však na odstavenie výroby neexistuje žiadny zákonný dôvod.

Správu budeme aktualizovať.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.