Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2018, 00:00

Banky chcú byť všade, kde má mobil signál

Banky chcú byť všade, kde má mobil signál
Zdroj: Reuters

Keď človek odchádza z domu, s väčšou pravdepodobnosťou si zabudne peňaženku ako mobil. Banky si tento trend čoraz intenzívnejšie uvedomujú a snažia sa zostať v tesnom kontakte so svojím zákazníkom. Či už ide o platobné nálepky umiestnené na zadnej strane telefónu, či aplikácia, ktorá umožní výber hotovosti z bankomatu bez fyzickej prítomnosti karty.

Podobných nápadov je veľa, viacerí šéfovia bánk sa sťažujú, že s autormi všetkých nápadov sa ani nestíhajú stretávať. Situácia sa zásadne zmení s kompletnou implementáciou smernice PSD 2, ktorú Európska únia prijala ešte v roku 2015. Tá, zjednodušene povedané, umožňuje vstúpiť do bankovníctva aj hráčom z iných sektorov. Po novom musia banky umožniť vykonanie platby cez aplikáciu tretej str

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.