Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2018, 00:00

Bratislava sa zahusťuje malými potravinami

Obľuba malometrážnych predajní v poslednom čase rastie. Preto niektorí hráči plánujú projekty v hlavnom meste a ďalší mieria do regiónov.

Bratislava sa zahusťuje malými potravinami
Zdroj: KRAJ

Malé predajne potravín u nás zažívajú v poslednom čase rozmach. Nadnárodné reťazce pôsobiace na Slovensku majú medzi zákazníkmi vybudované silné meno a patrične z toho ťažia. Preto by sa mohlo zdať, že menšie siete majú značný problém presadiť sa na trhu. Napriek tomu viaceré menšie predajne hľadajú spôsoby, ako osloviť zákazníkov.

Útočisko v hlavnom meste
Obchody s názvom Kraj na náš trh prišli v marci. Spadajú pod spoločnosť Terno, ktorú ľudia dobre poznajú. Aktuálne je možné v Bratislave navštíviť päť predajní Kraj a ich počet sa do konca decembra zvýši o ďalšie dve, a to zďaleka nie je všetko.

Približne pred troma rokmi vstúpila na maloobchodný trh aj Malina. Spoločnosť, ktorá v júli otvorila svoju 19. predajňu potravín aktuálne pôsobí iba v hlavnom meste. To sa zdá byť pre menšie potraviny vhodnou živnou pôdou. Práve preto sa tu rozhodla postupne svoju pôsobnosť rozširovať aj Delia, za ktorou stojí finančná skupina Arca Capital. V Bratislave prevádzkuje tri desiatky obchodov a v júli prekvapila novým konceptom vlastných kaviarní pod názvom Delia Café. V priebehu dva a pol roka sa sieť potravín dostala do povedomia Slovákov a získala si svoje miesto na trhu. „Chystáme otvorenie piatich nových projektov v Bratislave,“ uviedla Adriana Janok Sokolská, marketingová manažérka spoločnosti. V máji tohto roka spoločnosť avizovala aj plány na expanz

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.