Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2018, 11:55 Aktualizované dňa 26.09.2018 o 13:06

Lenka Wittenbergerová bude novou šéfkou finančnej správy, nahradí Imreczeho

Na finančnej správe pôsobí už niekoľko rokov a aktuálne je na pozícii generálnej riaditeľky sekcie daní. 

Františka Imreczeho na poste prezidenta finančnej správy nahradí Lenka Wittenbergerová, ktorá má byť na čele inštitúcie do konca marca 2019. Po rokovaní vlády to oznámil minister financií Peter Kažimír, ktorý podpísal menovací dekrét. Imrecze vo funkcii končí k 1. októbru.

Wittenbergerová na finančnej správe pôsobí už niekoľko rokov a aktuálne je na pozícii generálnej riaditeľky sekcie daní. Vo funkcii zodpovedá za ich výber a kontrolu.

"Finančná správa za uplynulých šesť rokov prešla významnými zmenami, podarilo sa nám nastúpiť na cestu elektronizácie a digitalizácie a v tomto smere chcem pokračovať," tvrdí nová šéfka. Ďalej chce pokračovať v pretváraní svojho úradu na bezpapierovú inštitúciu. Od roku je 2012 členkou manažmentu finančnej správy. Vyštudovala Vysokú školu ekonomickú v Bratislave a od skončenia štúdií pracovala na viacerých pozíciách v rámci daňovej správy.

"V jej osobu mám dôveru,“ uviedol Kažimír. "Zároveň chcem vyhlásiť, že má úplnú voľnosť v rozhodovaní ohľadom personálnych kompetencií. Nepreberá túto pozíciu so žiadnymi záväzkami v oblasti rozhodovania v personálnej politike,“ dodal.

Imrecze minulý týždeň 19. septembra na rokovaní parlamentného výboru pre financie a rozpočet oznámením svojej rezignácie prekvapil. Na výbor prišiel informovať poslancov ohľadne správy OLAF o colných podvodoch na Slovensku.

"Ja som sa stal politickým terčom hochštaplerskej politiky SaS. Nemienim to dovoliť a nechcem inštitúciu týmto zaťažovať. Nemienim sa podieľať na politickom cirkuse a preto som sa rozhodol rezignovať na funkciu," vyhlásil Imrecze.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.