Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2006, 00:00

Kandidát na viceguvernéra do mesiaca

V horizonte dvoch až štyroch týždňov bude predložený návrh na nového viceguvernéra Národnej banky Slovenska. "Budeme hľadať takého človeka, ktorý nebude môcť byť spochybnený, ako bol spochybnený pán Tvaroška," vyhlásil po rokovaní vlády premiér Robert Fico. Proces výberu viceguvernéra nemôže podľa premiéra viesť k takým kandidatúram, ktoré narazia či už v parlamente alebo potom u prezidenta. "Máme záujem to urýchliť, ale hľadáme vhodného človeka," povedal Fico s tým, že nebude komentovať mená, ktoré sa objavujú v médiách.
Prezident Ivan Gašparovič odmietol na jar vymenovať vtedajšieho štátneho tajomníka ministerstva financií Vladimíra Tvarošku za viceguvernéra NBS, hoci jeho nomináciu ešte v marci schválila vláda i parlament. Prezident svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že doklady, ktoré mal k dispozícii, nepotvrdzovali Tvaroškovu zákonom požadovanú prax v riadiacej funkcii v menovej oblasti alebo vo finančníctve.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.