Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2018, 13:45

Slovenská pošta v miliónovej strate. Chce modernejšie služby a menej manažérov

Elektronizácia komunikácie doviedla štátny podnik do finančnej straty vo výške niekoľko miliónov eur. Štátny doručovateľ preto ohlásil technické aj personálne zmeny.

Slovenská pošta v miliónovej strate. Chce modernejšie služby a menej manažérov
Zdroj: TASR

Slovenskú poštu čakajú zmeny. Jej hospodárske výsledky sa totiž v tomto roku dostali do červených čísel. Dôvodom je, že Slovákov už klasické zásielky posielať nebaví, náklady na prevádzku však spoločnosti rastú. Slovenská pošta preto predstavila novú stratégiu rozvoja. Okrem modernizácie služieb má podobu vyšších platov pre poštárov, ale i znižovania počtu manažérov.

Rok uzatvoria v červených číslach

Slovenská pošta v roku 2018 nedosiahne kladný hospodársky výsledok. Vyplýva to z analýzy, ktorej závery predstavila spoločnosť vo štvrtok popoludní. Dôvodmi sú pokles výnosov z doručovania listov, zvýšené náklady na zásielky do zahraničia, ale i rastúce personálne náklady.

V tomto roku sa totiž podľa odhadov spoločnosti dostane Slovenská pošta do straty. Prvýkrát od roku 2012, kedy boli v mínuse 1,4 milióna eur. Hoci sa potom postupne vytiahli do zelených čísel, zisky začali opäť klesať. Ešte vlani rok uzavreli s 342-tisíc eurami zisku, tento rok sa to už pošte nepodarí.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.