Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2018, 00:00

Pošta hlási problémy. Škrtne si manažérov

Elektronizácia komunikácie doviedla štátny podnik do finančnej straty vo výške niekoľko miliónov eur. Štátny doručovateľ preto ohlásil technické aj personálne zmeny.

Pošta hlási problémy. Škrtne si manažérov
Zdroj: TASR

Slovenskú poštu čakajú zmeny. Ich hospodárske výsledky sa totiž v tomto roku dostali do červených čísel. Hoci presnú sumu zatiaľ zverejniť nechcú, podľa vedenia má ísť o niekoľko miliónov eur. Dôvodom je, že Slovákov už klasické zásielky posielať nebaví, náklady na prevádzku však firme rastú. Slovenská pošta preto predstavila novú stratégiu. Okrem modernizácie služieb má podobu vyšších platov pre poštárov, ale i znižovania počtu manažérov.


Klesajúce príjmy z doručovania listov a rastúce náklady na prevádzku aj na zamestnancov štátneho doručovateľa chce vedenie riešiť viacerými zmenami. „Slovenská pošta je jednotkou v objeme doručených balíkov – za posledné dva roky využili jej služby pri doručení balíka až tri štvrtiny ľudí. Pošta plánuje svoju pozíciu v balíkovom segmente ešte posilňovať,“ naznačil zatiaľ nejasné plány riaditeľ spoločnosti Peter Helexa. Čo teda plánuje zákazníkom ponúknuť do budúcnosti? Pôjde najmä o viac spolupráce s internetovými obchodmi, zlepšenie doručovania kuriérom a spusten

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.