Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2018, 00:00

Pri platbe mobilom je nutná kooperácia bánk a fintechov

Súboje na poli elektronických platieb posúvajú vpred nielen technológie, ale aj ich bezpečnosť.

Pri platbe mobilom je nutná kooperácia bánk a fintechov
Zdroj: Reuters

Trendom je, že mobily sa používajú nielen na telefonovanie či zábavu, ale čoraz častejšie aj na rôzne finančné transakcie. Pred 20 rokmi však boli podstatne väčšie a ťažšie a využívali sa výhradne na komunikáciu. O možnosti platby svojich účtov sa vtedy ani nechyrovalo. Ľadmi pohol až prvý iPhone predstavený v roku 2007 a zavedenie mobilných dát. Celosvetový počet bezhotovostných prevodov sa v roku 2014 v porovnaní s rokom 2013 zvýšil o deväť percent. Predpokladá sa, že na konci roka 2018 sa toto číslo v porovnaní s rokom 2014 zvýši o 19 percent. Trend je teda jasný.

Mobil ako nástroj platby
Podľa regionálneho riaditeľa spoločnosti Idemia pre strednú Európu Tomáša Kovaříka je skutočne práve mobilný telefón tým vhodným prostriedkom na tento účel. „Jeho výhodou je, že ho máte vždy so sebou. Technológie sa navyše už dlhodobo dokážu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.