Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2018, 16:56 Aktualizované dňa 02.10.2018 o 17:14

Našli náhradu za Kočana, na čele štátnej poisťovne ho má nahradiť Ľubica Hlinková

Ľubica Hlinková je bývalou riaditeľkou odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov.

Našli náhradu za Kočana, na čele štátnej poisťovne ho má nahradiť Ľubica Hlinková
Zdroj: TASR

Štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) má šéfovať doterajšia riaditeľka jej odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov Ľubica Hlinková. Avizovalo to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

"Ministerstvo zdravotníctva je pripravené poveriť vedením VšZP doterajšiu riaditeľku odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov Ľubicu Hlinkovú. Aktuálne ešte čaká na stanovisko Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, o ktoré v súvislosti s poverením Hlinkovej poisťovňa požiadala," uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Do šiestich mesiacov sa však bude musieť uskutočniť výberové konanie na post generálneho riaditeľa.

Generálny riaditeľ a šéf predstavenstva štátnej poisťovne Miroslav Kočan sa svojej funkcie vzdal k 30. septembru. Dôvody abdikácie VšZP ani ministerstvo nekomentovali.

Kočan bol vo funkcii generálneho riaditeľa od mája 2016. Do funkcie ho navrhol Tomáš Drucker (nom. Smeru-SD), predchodca ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej (nom. Smeru-SD). O jeho odchode sa po Druckerovom konci na čele rezortu v zdravotníckych kuloároch hovorilo už dlhšie. Ešte začiatkom leta však sám Kočan takéto informácie dementoval.

Ľubica Hlinková pôsobí v štátnej poisťovni od roku 2008.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.