Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2018, 00:00

Plné vlaky na juhu si štát trúfa vyriešiť do roka

Do preplnených vlakov RegioJetu na juhu Slovenska sa hrnú ďalšie státisíce cestujúcich. Rezort dopravy sľubuje urýchlené riešenie.

Plné vlaky na juhu si štát trúfa vyriešiť do roka
Zdroj: Pavol Funtál

Vlaky smerujúce z juhu Slovenska do hlavného mesta sa ešte viac zaplnili. Spoločnosť RegioJet, ktorá zabezpečuje prevádzku dopravy v kritickom úseku, pritom očakáva ďalší nával cestujúcich. Vlakové posily na dotovanej trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno si však musí objednať štát, no vzhľadom na technický stav jednokoľajovej trate v súčasnosti veľa možností nemá. Hustota vlakov už teraz naráža na maximálnu kapacitu trate. Cestujúcim aj dopravcovi rezort dopravy teraz sľubuje rýchle a lacné riešenie.

Pribúdajúci pasažieri kopili problémy
RegioJet predpokladá, že na trati, kde pred siedmimi rokmi jazdilo 795-tisíc ľudí ročne, tento rok prepravia až 3,5 milióna cestujúcich. Dôvodov je viacero. K nárastu cestujúcich zhruba  o 500-tisíc prišlo, keď v roku 2012 vystriedal na trati medzi Komárnom a Bratislavou štátneho dopravcu súkromník. Ďalších 250-tisíc ľudí do vlakov medziročne pribudlo po zavedení bezplatne

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.