Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2018, 00:00

Problém Slovenska je v nedostatku inovácií

Ekonomické prognózy, Európska rantingová agentúra nám vyčíta nedostatočnú pestrosť v exporte a neúmerné zadlžovanie domácností.

Problém Slovenska je v nedostatku inovácií
Zdroj: Peter Mayer

Ak by bolo Slovensko študentom na univerzite, výsledok agentúry ERA by ho potešil. Dostalo totiž A+. Na najbližší rok sa navyše očakáva stabilný výhľad, a teda pokojné obdobie spojené s optimizmom. Európska „hodnotiaca“ agentúra si tak osvojila názory renomovaných agentúr Standard & Poor's, Fitch či Moody's, ktoré našu krajinu prostredníctvom svojich stupníc hodnotia rovnako. „Rating Slovenska odráža jeho zdravú makroekonomickú výkonnosť, ktorú podporujú prílevy zahraničného kapitálu a členstvo v Európskej únii či eurozóne. Agentúra Fitch potvrdila počas leta Slovensku rating A+,“ uviedol pre HN Peter Fitzpatrick z agentúry, ktorá má viac ako storočnú tradíciu.

Rizikové faktory a perspektíva rastu
Hodnotenie na základe vlastnej metodiky, ktoré je

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.