Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2018, 00:00

Problém Slovenska je v nedostatku inovácií

Ekonomické prognózy, Európska rantingová agentúra nám vyčíta nedostatočnú pestrosť v exporte a neúmerné zadlžovanie domácností.

Problém Slovenska je v nedostatku inovácií
Zdroj: Peter Mayer

Ak by bolo Slovensko študentom na univerzite, výsledok agentúry ERA by ho potešil. Dostalo totiž A+. Na najbližší rok sa navyše očakáva stabilný výhľad, a teda pokojné obdobie spojené s optimizmom. Európska „hodnotiaca“ agentúra si tak osvojila názory renomovaných agentúr Standard & Poor's, Fitch či Moody's, ktoré našu krajinu prostredníctvom svojich stupníc hodnotia rovnako. „Rating Slovenska odráža jeho zdravú makroekonomickú výkonnosť, ktorú podpor

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.