Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2018, 10:58 Aktualizované dňa 09.10.2018 o 11:50

Smer plní Dzurindove sľuby, vyhlásil o minimálnej mzde Fico

​Smer od roku 2006 zdvojnásobil minimálnu mzdu, vyhlásil šéf najsilnejšej vládnej strany.

Návrh zákona o takzvaných obedoch zadarmo na školách bol podaný a mal by byť prerokovaný na schôdzi parlamentu, ktorá začína 16. októbra. Na tlačovej konferencii o tom informoval šéf Smeru Robert Fico.

​Obedy zadarmo budú mocť dostávať deti v poslednom ročníku materských škôl a všetci žiaci na základných školách. "Zasiahne to 517-tisíc detí," priblížil šéf Smeru.

Náklady na toto opatrenie Fico vyčíslil na 80 až 120 miliónov eur ročne. "Ale bude veľmi záležať od počtu detí, ktoré sa prihlásia," doplnil expremiér s tým, že financie na obedy zadarmo sú v štátnom rozpočte kryté.

1,20 eura dostane zriaďovateľ len na dieťa, ktoré bolo v daný deň na vyučovaní. Ak dieťa potrebuje špeciálnu stravu a zriaďovateľ ju nebude schopný zabezpečiť, pôjdu peniaze priamo rodičom.

Druhou témou tlačovej konferencie bolo zvyšovanie minimálnej mzdy. "Si pamätáte na dvojnásobné platy u pána Dzurindu a nebolo z toho nič, bolo z toho fiasko. Ale ja môžem teraz skonštatovať, že ak v roku 2019 bude minimálna mzda 520 eur, s čím zajtra ide minister práce (Ján Richter, pozn. red.) na rokovanie vlády," vyhlásil Fico.

​Smer od roku 2006 zdvojnásobil minimálnu mzdu, vyhlásil šéf najsilnejšej vládnej strany.

"V roku 2006 my sme zdvíhali minimálnu mzdu na úroveň 250 eur, ale keď sme nastupovali bola dokonca nižšia, bola nejakých 238 alebo 239 eur. Takže môžeme definitívne skonštatovať, že plníme Dzurindove sľuby v oblasti minimálnej mzdy a v roku 2019 minimálna mzda bude dvojnásobná." 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.