Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2018, 15:35

Imrecze: Neviem o tom, že by Kažimír odchádzal, o poste ministra financií som s ním nehovoril

Bývalý prezident Finančnej správy Frantíšek Imrecze prezradil v HNtelvízii viac aj o svojej budúcnosti.

Na konferencii Tatra summit sme sa v štúdiu HNtelevízie rozprávali s bývalým prezidentom Finančnej správy Frantíškom Imreczem. 

Imrecze hovoril o úspechoch v oblasti efektivity výberu daní. "Keď som nastúpil do Finančnej správy v roku 2012, tak daňová medzera na DPH bola 41 percent. Vtedy sme boli druhí po Grécku s najvyššou daňovou medzerou v Európe. Nám sa ju podarilo znížiť na 26,3 percenta. Ide o významný pokles. V absolútnej hodnote to znamená plus 3,7 miliardy eur," uviedol.

Bývalý šéf Finančnej správy tiež ocenil štátny rozpočet. "Najdôležitejšie je predloženie takmer vyrovnaného rozpočtu. Slovensko má pod kontrolou dlh a sme prezentovaný ako krajina, ktorá je príklad v Európe v oblasti dodržiavania pravidiel," dodal.

Imrecze sa vyjadril aj k medializovaným informáciám, že by mohol nahradiť Petra Kažimíra vo funkcii ministra financií. "Neviem o tom, že by minister Kažimír odchádzal." Podľa jeho slov o tejto téme nehovoril ani s premiérom Petrom Pellegrinim ani so samotným Petrom Kažimírom. 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.