Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2018, 00:00

Saková dostane milióny a nových zamestnancov

Cudzincom, ktorí chcú na Slovensku pracovať, sa skrátia lehoty na vydanie pracovného povolenia z 90 na 30 dní.

Saková dostane milióny a nových zamestnancov
Zdroj: Reuters

Nedostatok pracovnej sily sa firmy snažia riešiť aj zamestnávaním cudzincov z krajín mimo Európskej únie, oproti okolitým štátom však majú značnú nevýhodu. Kým do Česka môžu zahraniční pracovníci prísť už po niekoľkých týždňoch, na Slovensku je lehota na vydanie pracovného povolenia tri mesiace. Ešte v lete však minister práce Ján Richter prisľúbil, že toto sa čoskoro zmení, a opatrenie v tomto zmysle sa objavilo aj v stratégii pracovnej mobility.

Najviac pre to musí spraviť rezort vnútra. Z celkového balíka 20 miliónov eur na podporu zamestnávania cudzincov dostane práve Sakovej ministerstvo 11 miliónov. Zároveň naberie na cudzineckú políciu nov

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.