Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2018, 11:25

Minister Kažimír získal prestížne medzinárodné ocenenie

Minister financií Peter Kažimír si ocenenie prevzal v Indonézii, kde sa konalo výročné zasadnutie MMF a Svetovej banky. 

Minister Kažimír získal prestížne medzinárodné ocenenie

Slovenský minister financií Peter Kažimír dostal významné medzinárodné ocenenie. Stal ministrom financií roka 2018. Podarilo sa mu to druhýkrát za posledných desať mesiacov. Tento krát pre strednú a východnú Európu. 

Ocenenie mu po časopise The Banker patriaceho do skupiny Financial Times, udelil časopis GlobalMarkets za úspechy dosiahnuté počas pôsobenia v kresle ministra financií Slovenskej republiky, píše sa v tlačovej správe ministerstva financií. 

Komisia, ktorá rozhodovala o ocenení, ocenila predovšetkým úspechy slovenskej ekonomiky, s dôrazom na pokrok pri konsolidácii verejných financií.

„Odkedy sa v roku 2012 stal Peter Kažimír ministrom financií stabilizoval ekonomiku Slovenska, ktorá sa stala jednou z najlepších v regióne. Slovenské hospodárstvo má jeden z najnižších deficitov v krajinách strednej a východnej Európy a Medzinárodný menový fond predpovedá slovenskej ekonomike štvorpercentný rast v tomto a 4,2 percentný rast v budúcom roku“, uvádza vo svojom stanovisku GlobalMarkets.  

Kažimír si ocenenie prevzal v Indonézii, kde sa konalo výročné zasadnutie MMF a Svetovej banky. 

„Som veľmi rád a teším sa za celý tím. Ozdravovanie verejných financií a ich udržateľnosť je pre nás prioritou a úprimne ma teší, že si výsledky všímajú aj v zahraničí. Moje poďakovanie patrí preto všetkým tým, ktorí sa ako v minulosti tak aj teraz pričinili k tomuto výsledku.“, uviedol pri preberaní ceny P. Kažimír.

„Je to iba niekoľko dní, čo vláda schválila rozpočet verejnej správy na najbližšie tri roky, ktorý potvrdzuje naše úsilie a dosiahnutie vyrovnaného hospodárenia v roku 2020, tak ako sme si naplánovali,“ dodal Kažimír.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.