Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2018, 00:00

Zelená nafta bude len pre vyvolených

Systémové riešenie pre poľnohospodárov bude budúci rok finančne podporené miliónmi eur. Napriek tomu sa však stále vynárajú otázky ohľadne jeho fungovania.

Zelená nafta bude len pre vyvolených
Zdroj: TASR

Minulý týždeň schválili rozpočet na budúci rok. Okrem financií vyčlenených na rekreačné poukazy či rôzne sociálne opatrenia sú prvýkrát jeho súčasťou aj finančné prostriedky na takzvanú zelenú naftu. Riešenie z dielne agrorezortu by malo byť systémovou podporou slovenských poľnohospodárov.

Podporu dostanú len vybraní
Skutočnosť, že 30 miliónov eur v budúcoročnom rozpočte bude určených práve na zelenú naftu, potvrdila šéfka agrorezortu Gabriela Matečná. „Je to dobrá správa pre všetkých poľnohospodárov. Podporíme tie oblasti, ktoré sú veľmi prácne, teda špeciálnu rastlinnú a špeciálnu živočíšnu výrobu.“


Matečná začiatkom tohto roka vysvetlila, že pri aplikácii projektu nepôjde o automatickú celoplošnú dotáciu. Pôjde predovšetkým o podporu náročnejších odvetví so zložitými pestovateľskými postupmi. „Plodiny ako kukuricu, repku, pšenicu či slnečnicu nepodporíme,“ informuje Matečná.


Projekt s množstvom otázniko

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.