Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2018, 00:00

V Jaguari si vybojovali vyššie platy už teraz

Podľa šéfa odborov Petra Mrázika by malo ísť o jedno z najvyšších jednorazových zvýšení platu v automobilovom priemysle na Slovensku.

Stále nezačal vyrábať, no už má za sebou prvé úspešné vyjednávanie s odbormi. Reč je o nitrianskej megainvestícii Jaguar Land Rover. V ňom sa už mesiace viedli rokovania medzi zástupcami zamestnancov, ktorí požadovali rast platu o 13,5 percenta, s vedením podniku.

Podľa šéfa odborov dôjde dnes po piatkovom rokovaní k podpisu zmluvy.

„Oficiálne výsledky nášho rokovania budeme vedieť odprezentovať dnes večer. Hlavnou témou rokovaní boli mzdy. Nedosiahli sme stanovený cieľ, no pôjde o jedno z najvyšších jednorazových zvýšení v rámci slovenského automobilového priemyslu, aké sa podarilo,“ tvrdí šéf Moderných odborov v Jaguar Land Rover Peter Mrázik.

Sporné mzdy
„Jaguar Land Rover Slovakia a odborová organizácia Moderné odbory AIOS Jaguar Land Rover Slovensko dosiahli rámcovú dohodu na uzatvorenie kolektívnej zmluvy a jej detaily boli predmetom ďalších rokovaní,“ potvrdila posun v prípade rokovaní pre HN manažérka pre firemné vzťahy Jaguar Land Rover Miroslava Remenárová.

Mzdy boli od začiatku najväčším sporným bodom. Operátor výroby, ktorých je v závode aktuálne najviac, zarobí v hrubom 650 eur. K nemu dostáva kompetenčný príspevok na úrovni 70 eur iba v prípade, ak už v minulosti robil v tomto odvetví.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.