Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2018, 23:21

Bratislavské letisko potrebuje investora

Súčasný premiér Peter Pellegrini pripustil, že sa bude musieť rozhodnúť, čo s bratislavským letiskom ďalej.

Bratislavské letisko potrebuje investora
Zdroj: Marek Kmeť

Súčasný premiér Peter Pellegrini pripustil, že sa bude musieť rozhodnúť, čo s bratislavským letiskom ďalej. V minulosti sa malo spoločne s košickým letiskom predať. Zastavil to však vtedajší premiér Robert Fico. Kým Košice sú teraz v zisku, Bratislava v dlhodobej strate.

„Letisko bude musieť do budúcnosti investovať značnú časť peňazí a bude na rozhodnutí štátu, či tak urobí z vlastných zdrojov alebo podľa vzoru štandardných veľkých medzinárodných letísk zverí správu tohto letiska do rúk profesionálnej medzinárodnej spoločnosti, ktorá možno ešte zvýši objem prepravy tovaru a ľudí,“ vyhlásil Pellegrini. „Ministerstvo dopravy v súčasnosti pracuje na aktualizácii Koncesnej stratégie, ktorá posudzuje možné varianty smerovania nášho najväčšieho letiska s cieľom zabezpečiť jeho ďalší rozvoj,“ potvrdila Karolína Ducká, hovorkyňa ministerstva dopravy. Čo bude ďalej, nevie ani samotné letisko, o jeho osude rozhodne súčasná vláda. „Rozhodovanie o ďalších krokoch v súvislosti s Letiskom M. R. Štefánika je plne v kompetencii jediného akcionára, ktorým je Slovenská republika,“ upozornila Ševčíková. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu.

Riešiť Bratislavu bez koncepcie je nezodpovedné

„Treba začať komplexnou analýzou problémov v leteckej doprave a pripraviť celkovú stratégiu leteckej dopravy. Riešiť samostatne a ,akosi zaplátať‘ Bratislavu, keď nevieme, aké budú ďalšie súvislosti, je nezodpovedné,“ poznamenal Antonín Kazda,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.