Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2018, 00:00

Poistenie ignorujeme, štát motiváciu nechystá

Oficiálne štatistiky miery poistenia chýbajú, problémom sú aj podpoistené nehnuteľnosti.

Poistenie ignorujeme, štát motiváciu nechystá
Zdroj: SASP

Žiadne poistenie, prípadne staré či nevyhovujúce zmluvy. Taká je realita v prípade mnohých Slovákov. Presné štatistiky o tom, koľko ľudí si chráni svoje bývanie, chýbajú. Najmenej priaznivý odhad hovorí, že až milión bytov na Slovensku by mohlo byť nepoistených, predpokladá Tomáš Tarčák z finančno-sprostredkovateľskej spoločnosti Renomia. Číslo však nezohľadňuje obydlia, ktoré sú poistené iba v rámci bytových domov.

V takom prípade by sa počet nepoistených mohol znížiť a bez zmluvy by malo byť zhruba 30 až 40 percent – čo je po prepočte zhruba pol milióna obydlí. To sú už odhady najväčšieho hráča na domácom trhu Allianz, ktoré na Konferencii sprostredkovateľov v poisťovníctve predstavila Katarína Janáková. Ako doplnila, ešte pred rokom 2000 sa produkcia vykazovala podľa produktov, po novom je to už podľa počtu rizík, práve preto presné čísla chýbajú. Z údajov Štatistického úradu sa dá zistiť iba to, že domácnosti v roku 2015 platili za poistenie obydlia v priemere 14,16 eura. Za číslom je ve

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.