Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2018, 00:00

Nová daň z obratu ide proti menším predajcom

Nitriansky región ponúka podnikateľom jedinečné možnosti, ale má aj špecifické problémy. Ako sa podniká v meste pod Zoborom, nám porozprával generálny riaditeľ spoločnosti Nitrazdroj Milan Surovec.

Nová daň z obratu ide proti menším predajcom
Zdroj: Peter Mayer

Aký bol pre vás uplynulý rok?
Rok 2017 bol pre nás úspešný. V porovnaní s ostatnými účtovnými obdobiami sme išli v rovnakých tendenciách z minulého obdobia, čo znamená, že máme nastavené isté obratové a nákladové parametre a v nich sa pohybujeme.

Ako sa vám podniká v Nitre?
Sme tu už 25 rokov, vznikli sme z bývalého Západoslovenského zdroja, š. p. Na základe vtedajšej výnimky ministerstva školstva neprešlo privatizáciou 10 prevádzkových jednotiek, kde sme museli vyučiť vtedy učňov, dnes by sme povedali dualistov. V tom čase som bol riaditeľom štátneho podniku a našli

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.