Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2018, 00:00

Hotelieri nižšiu daň vítajú. Chýba im vízia

Slovensko by sa už tento týždeň malo pridať ku krajinám so zníženou daňou na ubytovacie služby.

Hotelieri nižšiu daň vítajú. Chýba im vízia
Zdroj: Pixabay

Tento týždeň je pre mnohých slovenských hotelierov zásadný. Parlament má rozhodnúť, či sa zníženie daní z ubytovacích služieb stane realitou. Sadzba DPH by mala klesnúť z 20 na 10 percent. V prípade schválenia by tieto nové pravidlá platili od 1. januára 2019. Konkrétne by mala DPH klesnúť na hotelové a podobné ubytovacie služby, na turistické a ostatné krátkodobé ubytovacie služby a tiež na prevádzkovanie táborísk, rekreačných a dovolenkových kempov.

Slovensko patrí spolu s Veľkou Britániou a Dánskom medzi posledné tri krajiny Európskej únie, v ktorých zatiaľ nie je zavedená znížená daň z pridanej hodnoty v oblasti turizmu. „Pozitívny efekt tohto opatrenia kompenzuje zvýšené náklady hotelov na mzdy na prácu v noci, počas sviatkov a cez víkend, či netransparentne nastavené licenčné poplatky pre autorské zväzy, ktoré patria

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.