Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2018, 00:00

Nová záťaž pre väčšie firmy: povinne zaplatia dovolenky

Rekreačné poukazy na ubytovanie pre zamestnancov sú schválené. Zamestnávatelia s nimi prevažne nesúhlasia.

Nová záťaž pre väčšie firmy: povinne zaplatia dovolenky
Zdroj: TASR/Marko Erd

Od začiatku budúceho roka budú zamestnávatelia, ktorí majú viac ako 49 zamestnancov, prispievať svojim zamestnancom na slovenské pobyty. Rozporuplné rekreačné príspevky budú fungovať tak, že zamestnávateľ by sa podieľal 55 percentami, zamestnanec si prispeje zvyšnou sumou. Suma, ktorou má zamestnávateľ prispieť, je maximálne 275 eur. Platiť to bude pre zamestnancov, ktorí nepretržite pracujú u zamestnávateľov aspoň 24 mesiacov. Ak zamestnanec na rekreáciu vynaloží menej ako 500 eur, zamestnávateľ zamestnancovi prispeje nižšou sumou, ktorá bude predstavovať 55 percent oprávnených výdavkov zamestnanca vynaložených na rekreáciu. „Od začiatku s tým nesúhlasíme, je to nesystémové riešenie.

Súhlasíme s podporou cestovného ruchu, ale nie týmito ad hoc riešeniami,“ vyjadril sa pre HN výkonný sekretár Republikovej únie zamestnávateľov Peter Molnár. Pre niektorých zamestnávateľov tieto príspevky nie sú novinkou. „Volkswagen už teraz prispieva svojim spolupracovníkom na dovolenku 300, 500 alebo 700 eurami v závislosti od rodinného stavu a počtu detí zamestnanca,“ poznamenal hovorca spoločnosti Michal Ambrovič.

Nie všetci budú musieť prispievať

Menší podnikatelia si vydýchli, nové pravidlá im nariaďujú iba dobrovoľné príspevky. „My nesúhlasíme s tým, aby bola istá skupina za

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.