Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2018, 00:00

Taxify pre HN: Expandujeme do ďalších slovenských miest

O pár týždňov začneme jazdiť v Nitre a Prešove, potvrdil šéf českého a slovenského Taxify.

Taxify pre HN: Expandujeme do ďalších slovenských miest
Zdroj: Peter Mayer

Ste spokojný s novelou zákona o cestnej doprave, ktorá vychádza v ústrety alternatívnym taxislužbám? Združenie taxikárov ju už ostro skritizovalo.
Slovensko je v tomto smere jedným z najprogresívnejších štátov. Úpravou legislatívy sa zaoberá aj Česká republika, Rumunsko, Poľsko, Maďarsko, Taliansko, ale Slovensko je v tomto procese najďalej. Treba si uvedomiť, že technológie pokročili, zmenili možnosti prepravy a kvalitu prepravy ľudí z bodu A do bodu B. A na tom majú významný podiel aj aplikácie, ako je tá naša.


Takže nesúhlasíte s argumentom tradičných taxikárov, podľa ktorých je napríklad zrušenie skúšok spôsobilosti rizikom, že cestujúcich budú prepravovať nespoľahliví vodiči?
Je pravdou, že skúšky odbornej spôsobilosti v akejkoľvek forme sú bežné pre taxikárov po celom svete. Ale zároveň sa asi zhodneme na tom, že povesť klasickej taxislužby tiež nie je práve najlepšia. A to podľa nás môžu vyriešiť len nové technológie. Digitalizácia služby dokáže lepšie zaistiť, že

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.