Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2018, 17:32

Najväčšie slovenské outletové centrum zatvorili. O jeho ďalšom osude rozhodnú súdy

Firme One Fashion Outlet nepomohlo ani jej vlaňajšie škrtanie miliónových dlhov v reštrukturalizácii. 

Voderady
Zdroj: TASR/H. Mišovič

Najväčšie slovenské outletové centrum neďaleko Voderád One Fashion Outlet je od októbra zatvorené. Vyvrcholili tak problémy, ktoré trápili komplex už dlhodobo.

​O jeho ďalšom osude rozhodnú súdy. Nie je vylúčená ani dražba celého centra, informuje týždenník Trend na svojom webe.  

Spoločnosť One Fashion Outlet svoj outletový komplex vo Voderadoch, ktorého podstata spočíva v predaji značkového oblečenia za nižšie ceny, otvorila pred piatimi rokmi. Koncept pripomínal úspešnú obchodnú zónu v rakúskom mestečku Parndorf. 

V HNtelevízii si pozrite, ako sa vyvíjala situácia okolo outletového centra do roku 2016, kedy bola podaná žiadosť o reštrukturalizáciu:

Zatvorené obchody

Viaceré obchody na Facebooku avizovali začiatkom októbra zatvorenie svojich prevádzok. „Predajňa United Colors of Benetton je od 31. 10. 2018 z dôvodu zatvárania centra One Fashion Outlet zatvorená,“ napísala na sociálnej sieti. Niektoré značky ponúkali posledné dni prevádzky vysoké zľavy. 

​Nepomohla ani reštrukturalizácia

Najväčšie outletové centrum pod Tatrami otvorilo svoje brány v roku 2013. Firma však zaostávala za očakávaniami a nepomohlo jej ani vlaňajšie škrtanie miliónových dlhov v reštrukturalizácii. 

„Počas reštrukturalizácie sme uhradili časť splátok v zmysle reštrukturalizačného plánu. S ohľadom na to, že sme nenašli strategického investora, nepodarilo sa nám uhradiť najväčšiu splátku ku dňu 30. júna 2018 a nie je reálny predpoklad jej splnenia,“ vysvetlila v júli pre HN dôvody bankrotu spoločnosť One Fashion Outlet 1, ktorá vlastní a prevádzkuje nákupnú zónu vo Voderadoch.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.