Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2018, 00:00

Slovenský „Parndorf“ skončil, zanechal dlhy

Mal lákať tisícky ľudí a konkurovať rakúskemu Parndorfu. Realita však bola úplne iná. Najväčšie slovenské outletové centrum neďaleko Voderád One VoOutlet koncom októbra zatvorili.

Slovenský „Parndorf“ skončil, zanechal dlhy
Zdroj: HN/Peter Mayer

Spoločnosť One Fashion Outlet svoje obchodné centrum vo Voderadoch otvorila v roku 2013. Stalo sa prvým outletom na Slovensku. O prvenstvo bojovalo s konkurenčným developerským projektom skupiny Ipec Group. Koncept prvého outletu bol podobný ako pri úspešnej nákupnej zóne v blízkosti rakúskej obce Parndorf. Predávalo značkový tovar za nižšie ceny.

Nepomohla ani reštrukturalizácia
O problémoch a výkonnosti projektu sa hovorilo už dlhší čas. Potvrdil to v roku 2016 prevádzkovateľ outletu, keď oznámil, že spoločnosť sa pokúsi o reštrukturalizáciu. Len za 2,5 roka existencie vygenerovalo stratu 7,5 milióna eur. Cieľom reštrukturalizácie malo byť zastabilizovanie projektu a vytvoriť pôdu na vstup nového strategického partnera. S plánom vedenia súhlasili veritelia vo februári 2017 a potvrdili ozdravný plán. Prevádzkovateľ mal rok a pol na to, aby našiel nového investora. Za 18 mesiacov sa však prevádzkovateľovi nepodarilo pritiahnuť partnera, ktorý by mal vzkriesiť nákupný komplex, a tak vedenie požiadalo o vyhlásenie konkurzu. „Počas reštrukturalizácie sme uhradili časť splátok v zmysle reštrukturalizačného plánu. S ohľadom na to, že sme n

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.