Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2018, 00:00

Slovenský „Parndorf“ skončil, zanechal dlhy

Mal lákať tisícky ľudí a konkurovať rakúskemu Parndorfu. Realita však bola úplne iná. Najväčšie slovenské outletové centrum neďaleko Voderád One VoOutlet koncom októbra zatvorili.

One Fashion Outlet Voderady je nákupné centrum, ktoré tiež patrilo do portfólia developera Bašternáka. Podnikateľ bol spoločníkom vo firme One Fashion Outlet 1 do konca minulého roka.
Zdroj: HN/Peter Mayer

Spoločnosť One Fashion Outlet svoje obchodné centrum vo Voderadoch otvorila v roku 2013. Stalo sa prvým outletom na Slovensku. O prvenstvo bojovalo s konkurenčným developerským projektom skupiny Ipec Group. Koncept prvého outletu bol podobný ako pri úspešnej nákupnej zóne v blízkosti rakúskej obce Parndorf. Predávalo značkový tovar za nižšie ceny.

Nepomohla ani reštrukturalizácia
O problémoch a výkonnosti projektu sa hovorilo už dlhší čas. Potvrdil to v roku 2016 prevádzkovateľ outletu, keď oznámil, že spoločnosť sa pokúsi o reštrukturalizáciu. Len za 2,5 roka existencie vygenerovalo stratu 7,5 milióna eur. Cieľom reštrukturalizácie malo byť zastabilizovanie projektu a vytvoriť pôdu na vstup nového strategického partnera. S plánom vedenia súhlasili veritelia vo februári 2017 a potvrdili ozdravný plán. Prevádzkovateľ mal rok a pol na to, aby našiel nového investora. Za 18 mesiacov sa však prevádzkovateľovi nepodarilo pritiahnuť partnera, ktorý by mal vzkriesiť nákupný komplex, a tak vedenie požiadalo o vyhlásenie konkurzu. „Počas reštrukturalizácie sme uhradili časť splátok v zmysle reštrukturalizačného plánu. S ohľadom na to, že sme n

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.