Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2018, 00:00

SPP zvyšuje ceny. Robí to aj dvojka na trhu

Slovenský plynárenský priemysel zvýšil ceny pre domácnosti. Priplatia si od 10 eur do 30-tisíc eur ročne. K najväčšiemu dodávateľovi sa pridala aj dvojka na trhu – Innogy.

SPP zvyšuje ceny. Robí to aj dvojka na trhu
Zdroj: Peter Mayer

Využívate doma plyn len na varenie, alebo ním aj vykurujete a ohrievate vodu? V každom prípade si od decembra priplatíte. Najväčší slovenský dodávateľ, ktorý plynom zásobuje viac ako dve tretiny domácností, totiž zdvihol ceny. Stredne veľká domácnosť tak pri spotrebe 56-tisíc kilowatthodín oproti doterajším cenám za celoročnú spotrebu zaplatí od decembra o vyše sto eur viac. Zdražovanie navyše potvrdil aj druhý najväčší slovenský dodávateľ, štát preto zvažuje oživenie takzvaných plynových vratiek.


Pridávajú sa ďalší
Komodity elektrina a zemný plyn tento rok na burzách lámu rekordy. A odráža sa to aj na cenách. Priemerná koncová cena plynu pre slovenské domácnosti odoberajúce plyn od spoločnosti SPP sa od prvého decembra tohto roka zvýši v priemere o šesť percent. Ondrej Šebesta, hovorca SPP, spresnil, že mesačné preddavky sa pre ich odberateľov plynu automaticky meniť nebudú a vyúčtovacie faktúry budú zasielané až po ukončení riadneho vyúčtovacieho obdobia.


Okrem SPP na slovenskom trhu podnikajú s dodávkou plynu aj niekoľké ďalšie spoločnosti. Miroslav Kulla, konateľ druhého na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.