Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2007, 00:00

Vážny: Nechceme porušovať ústavu

Ministerstvo dopravy nechce pripravovanou novelou cestného zákona nijako obmedzovať ústavné práva občanov. "Chceme urýchlene riešiť výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest," uviedol na včerajšom stretnutí s novinármi šéf rezortu Ľubomír Vážny. Reagoval tak na vyjadrenia o možnom konflikte navrhovaných zmien vo vyvlastňovacom procese pri stavbe diaľnic s ústavou.
Podľa Vážneho sa navrhované zmeny týkajú hlavne zrýchlenia prenosu územnoplánovacích podkladov do územného konania, rýchlejšieho odňatia lesného a pôdneho fondu a rýchlejšieho prevodu pozemkov vo vlastníctve štátu. "Ďalej je to vyvlastňovanie a zlacňovanie nadradenej dopravnej infraštruktúry," dodal minister, podľa ktorého je súčasný stav prípravy neúnosný.
Novela tohto zákona má zabrániť aj špekuláciám -- k tým dochádza práve vtedy, keď vlastník odmietne ponuku Národnej diaľničnej spoločnosti za trhové ceny, čím sa začína dvoj- až trojročný proces vysporiadavania.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.