Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2018, 00:00

Slováci sú pripravení míňať za kvalitu

Pre maloobchod je dôležité nielen to, že Slováci majú k dispozícii viac peňazí, ale zároveň i fakt, že sú ochotní utrácať ich.

Slováci sú pripravení míňať za kvalitu
Zdroj: Pavol Funtál

Na Slovensku prežívame skvelé časy a máme sa veľmi dobre. Týmito slovami otvoril Karel Týra, generálny riaditeľ spoločnosti Nielsen pre Česko a Slovensko, utorkovú konferenciu Slovenské obchodné fórum. Podľa výsledkov aktuálnych prieskumov rastie optimizmus slovenského zákazníka každý kvartál. Stojí za tým fakt, že čoraz viac Slovákov si je istých svojím zamestnaním, s čím ruka v ruke kráča aj istota vlastných financií. Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko, však upozorňuje aj na regióny s vyššou nezamestnanosťou, kde zákazníci nie sú pripravení míňať.

Rastúce kategórie
To, že nálada a ochota spotrebiteľov nakupovať stúpajú, potvrdzuje aj výkonný riaditeľ Tesca Martin Kuruc. Podľa jeho slov je zaujímavé sledovať, na čo zákazníci sú a nie sú ochotní míňať svoje úspory. Čoraz viac Slovákov je ochotných siahať po prémiových produktoch a napriek vyššej cene ich uprednostňovať pred inými. Z potravín im napríklad neprekáža priplatiť si za kávu či čaj. „Na opačnej strane sú potraviny bežnej spotreby, za ktoré zákazníci napriek vyššiemu disponibilnému príjmu a vyššej životnej úrovni nie sú ochotní zaplatiť viac,“ vysvetľuje Kuruc.


Dôležitý v tomto smere je i rastúci štandard, ktorý od produktu vyžaduje nielen samo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.