Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2018, 00:00

Ľudia často siahajú po osobnom bankrote

V októbri tohto roka u nás vyhlásilo osobný bankrot 1 362 obyvateľov, čo je o takmer 60 percent viac ako v októbri 2017.

Ľudia často siahajú po osobnom bankrote
Zdroj: Pavol Funtál

Minuloročná úprava zákona, ktorá umožnila desiatkam tisícov Slovákov vyhlásiť osobný bankrot, teda absolvovať zákonný proces, ktorým sa človek alebo podnikateľ môže zbaviť svojich dlhov, a to podstatne jednoduchším spôsobom, prináša svoje prvé ovocie. „Osobný bankrot, tak ako je dnes nastavený v našej právnej úprave, nie je šitý na mieru tým, ktorí ho naozaj potrebujú, to znamená tým, ktorí sa ocitajú v dlhovej pasci,“ odôvodňovala vtedy ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská dôvod novelizácie. A podľa čísiel, ktoré poskytla spoločnosť CRIF – Slovak Credit Bureau, mala dnes už exministerka pravdu. Od začiatku roka do konca desiateho mesiaca vyhlásilo bankrot už viac ako 11 600 ľudí, čo je medziročný nárast takmer o 120 percent.

Úplne očakávaná reakcia
Nejde pritom o to, že by sa do finančných problémov dostávalo čoraz viac Slovákov, ale o to, že čoraz via

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.