Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2018, 23:48

Pomoc so štatistikami – na výmenu 1,8 milióna

Rezort dopravy predĺžil spoluprácu s externými odborníkmi. Vlastných analytických kapacít má ministerstvo stále málo.

Pomoc so štatistikami – na výmenu 1,8 milióna
Zdroj: TASR

Služieb firiem „z vonka“ sa ministerstvo dopravy nevzdáva. Aj napriek tomu, že buduje vlastné analytické kapacity. So známou akciovkou, Výskumným ústavom dopravným, rezort Árpáda Érseka uzatvoril zmluvu na ďalšie dva roky. Spoločnosť vzišla ako víťaz zo súťaže, kde jej konkurovali analytici z Česka. Externisti budú pomáhať ministerstvu s legislatívou, spracovaním štatistík a podkladov na ďalšie štúdie a plány. Šéf Výskumného ústavu dopravného Ľubomír Palčák tvrdí, že ich úlohou je zabezpečiť napríklad to, aby rezort nevstupoval do ďalších zbytočných konfliktov s Útvarom hodnoty za peniaze.

Vlastní stále nestačia
Keď sa v septembri HN zaujímali, či má ministerstvo dopravy aj vlastných expertov, rezort upriamil pozornosť na jeden z odborov. „Rozhodnutím ministra dopravy je ním od 28. decembra 2017 interný analytický útva

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.