Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2018, 17:55

V Bratislave vyrastie dizajnový zelený bytový komplex na jednej z najrušnejších ulíc

Luxus plný zelene v obklopení mestskej džungle. Na Račianskej ulici vyrastie nový komplex.

V Bratislave vyrastie dizajnový zelený bytový komplex na jednej z najrušnejších ulíc
Zdroj: Corwin

V Novom meste v Bratislave pribudne nový developerský počin Guthaus. Vysoké budovy, ktoré prelínajú moderný dizajn a s dominantnými zelenými strechami vyrastie ako ďalšia v rade na Račianskej ulici. Na jednej z najfrekventovanejších ulici pribudne takmer 300 nadštandardných bytov s rozlohou osemdesiat až sto metrov štvorcových, čo sa pri súčasných stavbách považuje za vyšší priemer.

Luxus pri internáte

Štart stavby developer Corwin odhaduje až na budúci rok. Nový projekt, ktorý developer predstavuje ako luxusný vyrastie oproti internátu Mladá garda a v blízkosti obchodnej prevádzky Lidl. Podobne je umiestnená aj galéria Cubicon v tesnej blízkosti internátov v Mlynskej doline v Bratislave. 

Spoločnosť Corwin usporiadala verejnú architektonickú súťaž, ktorej víťazom sa stalo štúdio AllesWirdGut. Práve toto renomované architektonické štúdio vdýchlo život odvážnemu projektu Guthaus. Netypická je kombinovaná fasáda s prepojenými balkónmi plnej zelene. Dve veže budú mať dvadsať a sedemnásť poschodí a celkovo by mali priniesť podľa odhadov developera 290 bytov.

Nebude to "ľudová" cena

Za projekt na svetovej úrovni, čo sa týka architektonických trendov si kupujúci priplatia. Priemerné ceny sa pohybujú od 2,9-tisíc do 3,7-tisíc eur za štvorcový meter. Ceny jednoizbových bytov začínajú na sume 107-tisíc eur. Dvojizbové na sume 174-tisíc eur. Najdrahším bytom v ponuke je štvorizbový apartmán na devätnástom poschodí s cenou presahujúcou 370-tisíc eur. 

Developer stavil na architektúru za ktorú si rezidenti priplatia. „Nachádzame sa v silnom konkurenčnom prostredí. Stavia sa veľa, a preto sa snažíme vyniknúť,“ uviedol projektový manažér spoločnosti Corwin Karol Machánek.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.