Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2018, 00:00

Žraloci z J&T zaplatia za biznis s knihami

Protimonopolný úrad udelil sankciu za ovládnutie spoločnosti Panta Rhei finančníkmi z J&T.

Žraloci z J&T zaplatia za biznis s knihami
Zdroj: Archív HN

Finančná skupina J&T zaplatí pokutu 600-tisíc eur. Protimonopolný úrad uložil sankciu spoločnosti J&T Finance Group a potrestal aj podnikateľa a spoluvlastníka Panta Rhei Ladislava Bödöka sumou 7,5 tisíac eur. Úrad v rozhodnutí konštatoval, že obe strany porušili zákon o ochrane hospodárskej súťaže: Neoznámili koncentráciu spočívajúcu v získaní spoločnej kontroly J&T Finance Group a Ladislava Bödöka nad firmou Panta Rhei.

V auguste 2012 kníhkupectvo ohlásilo, že uzavrelo partnerstvo s firmou Diversified Retail Company. Napriek upozorneniam médií, že ide o spoločnosť prepojenú na J&T, firmy nemali toto spojenie posvätené Protimonopolným úradom. Diversified Retail Company napokon získala štyridsaťpercentný podiel v sieti kníhkupectiev. Problém nastal v bode, že firma nebola len bežným finančným partnerom, ale v minulosti ju cez ďalšiu firmu J&T Finance Group aj priamo vlastnila. Už od roku 2010 je akcionárom Diversified Retail cyperská firma Cannel Equity so sídlom v Nikózii. Väčšinový podiel a aj riadenie Panta R

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.