Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2018, 00:00

Vyhrať pri investovaní znamená kombinovať

Väčšinu majetku v správe Slovenskej asociácie správcovských spoločností tvorili zmiešané, dlhopisové a realitné fondy.

Vyhrať pri investovaní znamená kombinovať
Zdroj: Peter Mayer

Slováci podľa odborníkov vo všeobecnosti najviac investujú do zmiešaných fondov. Objem investovaných peňazí v prípade zmiešaných fondov sa aktuálne pohybuje na úrovni 3,7 miliardy eur. Rok čo rok pritom záujem o tieto fondy rastie. Medziročný rast predstavuje takmer pol miliardy eur. „Za dvadsať rokov sme prešli veľký kus cesty a postupne sa nám všetkým podarilo vybudovať dôveru v investovanie u Slovákov,“ s týmito slovami otvoril konferenciu Kolektívne investovanie 2018 výkonný riaditeľ Slovenskej asociácie správcovských spoločností Ivan Znášik.

Hneď však upozornil, že sa zatiaľ nepodarilo dosiahnuť všetky dôležité míľniky a kolektívne investovanie má pred sebou ešte veľké ciele. „Na základe informácií o rozložení finančných prostriedkov obyvateľstva na Slovensku a v európskych krajinách vieme, že podiel investícií v podielových a investičných fondoch na Slovensku nedosahuje úroveň krajín, ktoré boli nezaťažené komunistickou minulosťou,“ doplnil. Napriek tomu čísla vyzerajú optimisticky. V posledných troch rokoch vykazuje majetok v podielových fondoch neustály rast. Celkový majetok pod správou členov SASS bol ku koncu septembra na úrovni 9,36 miliardy eur. Väčšinu tvorili z

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.