Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2018, 11:56

Kočner má na krku ďalšie obvinenie. Kvôli kauze, o ktorej písal Kuciak

Pri podvodnom predaji mal štát prísť 155-tisíc eur na daniach.

Kontroverzný podnikateľ Marian Kočner má na krku ďalšie obvinenie. Tentokrát ide o to, ako získal golfový areál v Báči. Na túto kauzu upozornil ešte v roku 2017 zavraždený novinár Ján Kuciak. 

To, že voči Kočnerovi vzniesli v tejto veci obvinenie, potvrdili Denníku N zdroje z policajného prostredia. 

Marian Kočner momentálne sedí vo väzení v Leopoldove pre kauzu falšovania zmeniek televízie Markíza. Okrem Kočnera je v tomto prípade stíhaný aj bývalý riaditeľ televízie Pavol Rusko. Toho stíhajú na slobode.

Podnikateľ sa však chce dostať na slobodu. O jeho prepustení by mal rozhodovať Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici už zajtra. Kočner podal žiadosť o prepustenie z dôvodu prieťahov v konaní. 

Štát mal pripraviť o 155-tisíc eur

Podľa jeho advokáta Martina Pohoveja je väzba pre Kočnera účelová a chcú ho obviniť z ďalšej veci. "Predpokladáme, že klientovi bude vznesené ďalšie obvinenie. Nevieme, pre akú trestnú vec, ale je zrejmé, že polícia chce klienta účelovo držať vo väzbe," povedal pre televíziu Joj ešte minulý týždeň.

Obvinenie v kauze golfového areálu v Báči malo prísť tento týždeň. 

Pri podvodnom predaji mal štát prísť 155-tisíc eur na daniach. "Najskôr cez záložné právo ovládol firmu, ktorá ho vlastnila, potom predal jej akcie a záložné právo previedol na schránkovú firmu, aby nakoniec po dražbe areál za zlomok skutočnej ceny kúpil," popísal celú kauzu Ján Kuciak. 

Rozhodnutie o väzbe

Najvyšší súd rozhodol o tom, že Kočner bude väzobne stíhaný, 28. júna tohto roka. O prepustenie žiadal prvýkrát už na konci júla. Súdy vtedy jeho žiadosti nevyhoveli. Najprv ju ešte 3. augusta zamietol Špecializovaný trestný súd, následne toto rozhodnutie zamietnutím Kočnerovej sťažnosti potvrdil aj najvyšší súd. 

Počas októbra prebehli policajné razie vo viacerých Kočnerových nehnuteľnostiach. Tieto razie mali súvisieť s násilnou trestnou činnosťou, o čo konkrétne ide však polícia nespresnila.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.