Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2018, 09:13

UniCredit Bank bude mať nového riaditeľa pre Česko a Slovensko

Doterajší riaditeľ Jiří Kunert zostáva v dozornej rade banky.

UniCredit Bank bude mať nového riaditeľa pre Česko a Slovensko
Zdroj: UniCredit Bank

UniCredit Bank Česko a Slovensko bude mať nového generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva. Obe funkcie bude od 2. apríla 2019 zastávať Jakub Dusílek, ktorý nahradí Jiřího Kunerta.

Ten banku viedol 30 rokov. Kunert zostane v dozornej rade banky. 

„Vďaka svojim bohatým skúsenostiam je Jiří Kunert jednou z významných osobností bankového sektora a často uznávaný ako najlepší bankár v Českej republike,“ uvádza Carlo Vivaldi, riaditeľ divízie pre strednú a východnú Európu skupiny UniCredit.

„Pod jeho vedením banka neustále rástla a aktívne prispievala k ekonomickému rozvoju oboch krajín, v ktorých banka pôsobí. Jiří Kunert riadil prvú cezhraničnú bankovú fúziu českej a slovenskej UniCredit Bank a prispel k budovaniu silného korporátneho, privátneho a retailového bankovníctva a posilneniu našej pozície, jedného z lídrov bankového trhu. Vďaka jeho vedeniu je banka výborne pripravená pokračovať v ďalšom raste,“ dodal.

„Bolo pre mňa cťou byť generálnym riaditeľom UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia,” povedal Kunert. „Želám Jakubovi Dusílkovi len to najlepšie a som si istý, že jeho skúsenosti a znalosti získané na rôznych vrcholových manažérskych pozíciách v skupine UniCredit zabezpečia, že naša banka bude naďalej úspešne rásť na českom a slovenskom trhu. Som rád, že budem môcť ďalej podporovať rozvoj UniCredit v mojej novej úlohe v dozornej rade UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.“

Nový riaditeľ sa zo svojej novej funkcie teší. „Som veľmi rád, že som dostal túto príležitosť, ku ktorej pristupujem s pokorou a nadšením. Teším sa na spoluprácu s tímami v oboch krajinách. Chcem naďalej pokračovať v doterajšom úspešnom rozvoji UniCredit Bank ako jednej z popredných bánk na českom a slovenskom trhu,“ hovorí Dusílek.

Jakub Dusílek pracuje pre skupinu UniCredit od roku 2003. Začínal ako manažér regionálnej pobočky, neskôr bol riaditeľom podpory obchodu firemného bankovnístva v Živnostenskej banke, ktorá sa dostala do skupiny UniCredit. 

V rokoch 2011 a 2012 bol predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom UniCredit Leasing na Slovensku. V roku 2012 bol vymenovaný za člena predstavenstva a riaditeľa globálnych bankových služieb v Českej republike. V rokoch 2016 až 2018 pôsobil v rumunskej divízii banky.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.