Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2018, 00:00

Érsek predstavil svoju víziu prestavby Hlavnej stanice. Čaká na kľúčovú štúdiu

S definitívnym riešením Hlavnej stanice sa čaká na štúdiu Uzol Bratislava. Minister s ňou ráta do konca roka, ale firma, ktorá ju vypracúva, hovorí o meškaní.

Musíme ukázať, ako pekne kedysi vyzerala Hlavná stanica. Takto znejú plány Árpáda Érseka s miestom, ktoré sa dnes označuje za hanbu Bratislavy aj celého Slovenska. Cieľom ministra dopravy je odokryť pôvodnú budovu stanice, ktorá vznikla ešte v 70. rokoch 19. storočia. Hoci aj historický objekt prešiel od svojho vzniku viacerými kontroverznými zásahmi, je stále reprezentatívnejší ako socialistická prístavba z roku 1988. Tá mala byť len dočasným riešením nedostatočnej kapacity Hlavnej stanice.

Z dočasného riešenia sa však stalo trvalé. Vôľu vylepšiť vzhľad stanice mali jej majitelia – Železnice Slovenskej republiky – už v roku 2006. Vtedy ju nájomnou zmluvou na 50 rokov prihrali akciovke Transprojekt, ktorá mala st

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.